Ktovie prečo sú dnes deti také zlé

Autor: Erik Golian | 24.6.2011 o 16:59 | (upravené 1.7.2011 o 1:31) Karma článku: 23,42 | Prečítané:  24072x

a kde chodia na všetky úchylné nápady ako sexuálne násilie, týranie kamarátov, okrádanie starých ľudkov.. Čo nám to len z nich rastie? Jednu z príčin máme priamo pred sebou - televízna obrazovka. Obrazovka s pustenou Markízou alebo Joj.

Príde osemročný Janko, alebo desaťročná Katka zo školy, z krúžku..  rodičia nie sú doma.  Nebudú si teraz skladať vhodnú programovú štruktúru, nebudú riešiť psychohygienu, vezmú si džúsik a sadnú si pred zapnutú telku. No vďaka IDIOTskému zostavovateľovi programu TV JOJ a Markízy sa nepozerajú na detský program, vedomostnú súťaž alebo prírodopisný film, pozerajú sa na Prison Break alebo horšie - na čo som narazil dnes po 16ej na Markíze - na seriál Myšlienky vraha.

Markíza dá na slnečné popoludnie kriminálny príbeh, ktorý by som sám a v noci asi nedopozeral: chalana prepustili z psyhiatrie, kde bol, lebo tuším zjedol sestru. Tak si musel zbaliť svoju vzorne poukladanú satanistickú literatúru a /.. After six years../ poohliadať sa po nových obetiach. Budem milosrdný, skrátim to - zabil desať žien, jednu myslím v priamom prenose, postrkal ich na niekoľko mesiacov do mraziaka a postupne si z nich varil jedlá podľa nejakej kuchárskej knihy, v ktorej smajlíkom označoval najlepšie recepty. Detektívom nechával ako stopy ich prsty a ako krutý žart počas pátracej akcie naservíroval dobrovoľným pátračom, čo česali okolie, kotol guľášu z poslednej obete. Veľa sa hovorilio o jeho SEXuálnej motivácii, ale obete neznásilňoval, "len" vraždil a jedol. Jeho obete boli iba štíhle ženy, čo vyšetrovateľ zaklincoval bonmotom: "Takže máš rád menej mäsa na kostiach.."

Myslím, že by sa malo -keď už to tu naozaj nejde inak- zákonom upraviť nielen, čo sa má vysielať po 22:00, ale aj popoludní. Kto chce sledovať nablýskané detektívky na hranici reality typu CSI, alebo prostriedky na príjemné dávenie - typu Myšlienky vraha, ten si ich v noci nájde. Nerád by som sa dožil doby, keď si malé dieťa začne mýliť pátranie po vrahovi s večerníčkom.
/Ale možno je v tom celom zámer: púšťať deťom a mládeži v ICH televíznom čase násilie a záporné emócie, aby sa vo večerných správach mohli redaktori s moderátorkami mračiť a strúhať pateticky strhané tváre koľko násilia sa nám to na tom maličkom Slovensku za deň zasa udialo. Rastú nám noví otupení grázli, o náplň správ je postarané.

Nemávnime rukou, že je taká doba, že sa to nedá robiť inak, NORMÁLNE. Na ČT1 v tom istom čase bežala ‘Kouzelná školka’  + ‘Malá farma’ a na ČT2 perfektný zábavný dokument o koalách. Každý má rád koaly 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lesník: Tetrov z lesov nemizne preto, že tam ťažíme

Riaditeľ odštepného závodu Lesov SR v Liptovskom Hrádku JÁN VRBENSKÝ hovorí, že za holé časti národných parkov môžu kalamity, nie lesníci.


Už ste čítali?