Vtáčia chrípka : naše ministerstvá vedia ako na to

Autor: Erik Golian | 15.2.2006 o 11:24 | (upravené 28.6.2011 o 15:33) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  3844x

Svetová zdravotnícka organizácia WHO potvrdila, že v Turecku je v súčasnosti hospitalizovaných 30 osôb s podozrením na infekciu agresívnym vírusom vtáčej chrípky H5N1. Vtáčia chrípka sa najbližšie nám ocitla včera, keď v Rakúsku zatrepala labkami jedna labuť. Bolo to v parku cisárovnej Sissi.. A na peštianskom dunajskom nábreží /to je v Maďarsku/ včera našli uhynutú divú kačicu.

Naše ministerstvá pripravili Akčný plán. Ministerstvo zdravotníctva vo svojej poslednej vyhláške dôrazne varuje občanov pred zbieraním, či chytaním uhynutých vtákov. Taktiež neodporúča hrať sa s nimi, prikladať si ich na tvár, žonglovať s nimi, či inak nimi manipulovať. Za účelom lepšej kontroly ministerstvo pripravilo praktické mikroténové vrecká, do ktorých majú občania nájdené uhynuté vtáctvo zbierať. Za týmto účelom sú vrecká vybavené patentným uzáverom:

Ministerstvo vnútra vyzýva týmto dňom k okamžitému zabíjaniu všetkej domácej hydiny- sliepok, moriek, kačíc, husí, perličiek, pštrosov, emu, kondorov. Toto nariadenie sa týka aj operencov chovaných pre potešenie- kanárikov a papagájov, ktoré sú známe zvlášť slabou imunitou. Každé dieťa musí vlastvoručne zaškrtiť svojho vtáčika. Ministerstvo školstva im nariaďuje o tom napísať slohovú prácu. Pri väčších druhoch domácej hydiny sa odporúča dekapitácia zvierat (lepšie sa vám zmestia do mraziaka na neskoršie použitie:)

Koncom februára preletia našim územím miliardy sťahovavých vtákov. Preto Ministerstvo obrany počnúc dnešným dňom začína s aktívnou ochranou nášho vzdušného priestoru. Migrujúce a podozrivo (tzn. láry-fáry) poletujúce vtáctvo bude zostreľované, zadymované, odchytávané do sietí. Pre prípad najvyššej núdze boli dnes ráno na všetkých hraničných priechodoch vztýčené výstražné bilboardy s podobizňou Ivany Christovej.

Vodka na záver: Vraví figliarska európska labuť svojej kolegyni: "Chceš niečo vidieť, dievča? Aha, ja si tu len takto ľahnem na cestu..  a všetci hneď z toho budú posratí! Gagagá /Hahahá/"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny

Dekan baníckej fakulty: Únik plynu do domu mohol viesť popri potrubí.

Dnes píše Matúš Ritomský

Smeráci nerozumejú, čo sa to deje

Po rokoch sa začínajú štátne inštitúcie vzpierať.


Už ste čítali?