Cukráreň Lucerna klame ľudí

Autor: Erik Golian | 20.11.2006 o 10:51 | (upravené 17.2.2018 o 12:34) Karma článku: 16,62 | Prečítané:  5310x

„Poďme niekam," zahlási Kika smerom k cháske kamarátov a podľa šípok v jej očiach vidno, že miesto už vybrala a nechce riešiť žiadny odpor. Len ja, ako správny asociál, ešte pokusne obraciam mdlý pohľad k Irish pubu

Nový podnik Lucerna je na banskobystrickom námestí, hneď vedľa našej šikmej veže. Štýlom je to jeden z tých módnych podnikov, v ktorých sa zgrupujú metrosexuáli. Samý chróm, sklo a svetlé drevo, slušný človek nevie, kam si vyložiť zablatené gumáky. Sadli sme si štyria za umackaný ministolík, ktorý nóbl servírka radšej hneď zamaskovala plachtou ponukového lístka (listu).

Hmmm, čo si len vybrať z toľkých lákavých druhov čokolády?? Objednali sme si a po pol hodine (spracovať pravé kakaové bôby chvíľu trvá) sme dostali štyri minišálky. Na našich maškrtných jazýčkoch sa zbehli slinky, "chór pôžitkov" sa ale nekonal, drzo nám podhodili obyčajný Bebe puding, a už sa na ňom aj stihla vytvoriť koža, taká pevná, že by sa na nej dalo korčuľovať. Kika sa ospravedlňujúco usmieva, rúbe lyžičkou drobné sústa pamlsku a znalecky hmká, akoby jedla mannu z gréckeho Olympu. Z nostalgie sme bebáč dojedli, zaplatili po 49 korún a vypadli. Jediný dôvod prečo sa tento prvý a posledný výlet medzi metrosexuálov nakoniec oplatil, bolo vyšperkované klamárske Menu, ktoré sa mi náhodou ocitlo v zadnom vrecku. Skromný dobrák Bebepuding sa v ňom stokrát a stále inak menil, halil sa do exotických názvov a inotajných sľubov:

"Čokoláda sa snúbi so šafranom - tendencia zdanlivo hazardná, ktorú maškrtný jazýček odhaľuje ako veľmi podarenú."

"Najobľúbenejšia u detí... každého veku! Mlieko zjemňuje chuť kakaa na kompromis jemnej chuti."

"Zamatové potešenie omamnej sladkosti. (Je) Biela, aby prekvapila dotykom originálnosti." (biely puding)

"Recept mýtického (?) nugátového bonbónu v šálke. Najslávnejší bonbón na svete neprestáva prekvapovať! (beťár jeden!)"

"Maškrtná spleť teplého kakaa a čerstvej mäty, iskrivosť, sviežosť.."

"Čokoláda a smotanový krém, kráľovné (?) najmaškrtnejších nerestí!"

"Čokoláda, ktorá sa vracia k vlastným antickým (?) koreňom v spojení s feferónkou tak, ako nás to učili Mayovia a Aztékovia."

 

Na posledných stránkach rozšafnému autorovi sloganov ale zjavne došla fantázia a trpezlivosť (kofeín, honorár). Čokoláda s pomarančom sa už nesnúbi, je len "príjemne excentrická". Kakao už pistáciám neposkytuje dvojzmyselnú masáž, ale iba "maškrtný kúpeľ". A najhoršie dopadol Krém s vaječným koňakom, lebo je to len: "mlieko, vajcia, cukor a pravosť tradície". Držte sa teda tradície, varte si Bebepuding doma.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Telenovela sa skončila. Začínajú stavať mrakodrap Eurovea

Developer hovorí o začiatku stavebných prác.

Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny

Dekan baníckej fakulty: Únik plynu do domu mohol viesť popri potrubí.


Už ste čítali?